Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır ?
Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır

Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır ?

Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır ? Cihazın çalıştırılması Sıcaklık ayarı Kabin sıcaklığı, yavaşça sola veya sağa çevirerek ayarlanabilir. Düğme, sıcaklığı artırmak için sola, düşürmek için sağa doğru çevrilir Elde edilebilecek sıcaklıklar cihazın yeri, ortam sıcaklığı, kapının açılma sıklığı, cihazın gıda maddeleriyle doluluk oranı gibi etkenlere göre değişebilir. Termostat düğmesinin konumu bu faktörlere göre değiştirilir.

Derin Dondurucu Soğukluk Ayarı

Derin dondurucunuzun sıcaklık ayarları termostat düğmesi ile otomatik olarak yapılmasını sağlar. 1 ve 3 değerleri arasında istenilen herhangi bir değere ayarlanabilir. Termostat ayar düğmesini 1’den 3’e doğru çevirdikçe soğutma derecesi artar. Kış aylarında enerji tasarufu sağlamak amacıyla derin dondurucunuzu daha düşük konumda çalıştırabilirsiniz.

Derin Dondurucu Sıcaklık Kontrolünün Ayarlama

Önemli: Termostat düğmesini 1’den önceki konuma getirmeyin. Bu konumda derin dondurucunuz soğutma yapmayacaktır.

Derin Dondurucu Termostat Düğme Konumları;

1 : Daha az dondurma içindir.
2 : Normal kullanım için önerilen ekonomik ve ideal konumdur.
3 : Yiyecekleri dondurmak için en uygun termostat konumudur. Bu konumda cihaz en yüksek performansta çalışır. İstenen donma işlemi gerçekleştiğinde, enerji tasarrufu için termostat düğmesini normal kullanım konumuna almayı unutmayınız.

Derin Dondurucu Sıcaklık Ayarları İle İlgili Uyarılar

• Termostat ayarı, derin dondurucunun kapısının ne kadar sıklıkla açılıp kapandığı, içerisinde ne kadar yiyecek saklandığı ve dondurucunuzun bulunduğu ortam sıcaklığı göz önüne alınarak yapılmalıdır.
• Derin dondurucunuzun, prize ilk takıldıktan sonra tamamen soğutabilmesi için, ortam sıcaklığına bağlı olarak 24 saate kadar kesintisiz çalışması gerekir. Bu süre zarfında, dondurucunuzun kapısını sık sık açıp kapatmayınız ve aşırı doldurmayınız.
• Ani elektrik kesilmesinden sonra veya derin dondurucunuzun fişini prizden çektikten sonra tekrar çalıştırmak istediğinizde dondurucunuzun soğutma sistemindeki gazın basıncı henüz dengelenmemiş olduğundan, cihazınıza zarar vermemek için 5-10 dakika bekledikten sonra çalışmasını sağlayınız.
• Derin dondurucunuz, bilgi etiketinde belirtilen iklim sınıfına göre, standartlarda belirtilmiş ortam sıcaklık aralıklarında çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Derin dondurucunun belirtilen sıcaklık değerlerinin dışındaki ortamlarda çalıştırılırması, soğutma verimliliği açısından tavsiye edilmez.

• Derin dondurucunuz 10°C den daha soğuk ortamlarda çalıştırılması verimliliği açısından tavsiye edilmez.

Bumu Aradığın ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi