Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Bazı durumlarda, açtıktan sonra bulaşık makinesi komutlara veya diğer kullanıcı işlemlerine cevap vermeyebilir. Aynı zamanda, uygun düğmeye basarak makineyi kapatmak bile mümkün değildir. Bütün bunlar kontrol panelinin arızalı olduğunu gösterir. En büyük olasılık, düğmelerin kontaklarında veya kontrol triyaklarından birinde bir problem tespit edilmiş olmasıdır. Sihirbazı aramak için acele etmeyin, çünkü çoğu durumda sorunu kendiniz çözebilirsiniz.

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme

Samsung Bulaşık Makinesi Resetleme Modern bulaşık makinelerinin büyük çoğunluğu kendi kendine teşhis sistemi ile donatılmıştır .

Bir ekran ile mutfak “yardımcısı”, arıza durumunda harf ve rakamların bir kombinasyonunu görüntüler. Gösterge olmayan ünitelerde, gösterge ışıkları belirli bir sırayla yanar ve yanıp söner.

Kendi kendine teşhis sistemi “akıllı” mutfak cihazlarına izin verir:

 • hatayı hızlı bir şekilde tanımlayın,
 • ortadan kaldırmak veya daha karmaşık arızaları önleyen bir süreç çalıştırmak,
 • Sahibine sorunu bildirin.

Bulaşık makinesinin kontrol panelinde bir hata kodu görünümünü göz ardı olamaz ve bazen imkansız.

Hatayı dikkatsiz bırakırsanız ve bıraktığınızda, kendinizi büyük tehlikelere maruz bırakabilirsiniz.

Bir hata kodu görünürse ne yapmalısınız?

Bir hata kodu belirirse, şifresini çözmek ve ünitede neyin neden ve neyin yanlış olduğunu anlamak için bulaşık makinesinin talimatlarına bakın .

Servis iletişim kurun:

 1. Bulaşık makinenizin “asistanı” kullanım kılavuzu bir yerlerde kaybolur.
 2. Hata açıklamasını tam olarak anlamadınız.
 3. Sorunu ortadan kaldırmak için bağımsız hareketler yaptınız, ama işe yaramadılar.
 4. Bulaşık makinesinin tamir gerektirdiğini fark ettiler ve profesyonel ve tecrübeli bir zanaatkârın yardımına ihtiyacın vardı.

Bulaşık makinesi arızaları küçüktür, birkaç dakika içinde elimine edilir, ancak çoğu karmaşık onarım gerektirir.

Herhangi bir harici ve dahili parça, bulaşık makinesinin tüm bir parçası, başarısız olabilir.

Önemli bileşenlerin bozulması en sık arızalara yol açar :

 • su kaçağı,
 • işe alım eksikliği, suyun boşaltılması,
 • suyun ısınması / aşırı ısınması,
 • yetersiz su miktarı,
 • güç şebekesinin parametrelerinin uyuşmaması gereklidir,
 • programların çalışmasında aksamalar,
 • Bireysel işlevlerin uygulanmaması ya da ünitenin çalışmasının vb.

Arızalı bir bulaşık makinesi daha kötü çalışıyor, bulaşıkları düzgün yıkamıyor. Su ve elektrik tasarrufu sağlayan teknolojiden, pahalı bir “zevk” e dönüşmektedir. En önemli nedir – hatalı bir elektrikli cihaz kullanmak insanların sağlığı ve yaşamı için güvenli değildir!

Bulaşık makinesi hatalarını sıfırlamanın iki yolu

Başarısızlığın nedenini anlar ve başka bir eylemde karar verirseniz, hata kodunu sıfırlayabilirsiniz.

Bunu yapmanın iki basit yolu vardır:

 1. Bulaşık makinesini 15-20 dakika boyunca güç kaynağından ayırın . Bu süre kontrol modülünün ayarları sıfırlaması ve yeniden başlatması için yeterlidir.
 2. 10-15 saniye boyunca ” Açık ” tuşunu basılı tutun . Bu işlemden sonra donanım ayarları da sıfırlanır.

Tarif edilen öneriler farklı marka ve modellerin bulaşık makineleri için uygundur.

Bulaşık makinesinin tüm hataları nasıl sıfırlanır

Ülkemizde en çok kullanılanlardan biri olan Alman ev aletleri üretici firmalar , daha önce biriktirilen tüm hataların bir araya toplanmasını sağladı .

Bulaşık makinesinin birikmiş hatalarını sıfırlamak ve tamamen tekrar yüklemek için şunlara ihtiyacınız vardır:

 1. Ünitenin kapağını açın.
 2. “Etkinleştir” düğmesini başlatın.
 3. Aynı anda 1. ve 3. programların tuşlarına basın. 3 saniye bekle.
 4. Kapıyı kapat ve tekrar aç.
 5. Sıfırla düğmesine basın. 3 saniye bekle.
 6. Kapıyı kapatın, lavabonun son sinyalini bekleyin.
 7. Kapıyı aç. Makineyi kapatın.

Eğer bir kez daha kendilerini ve günlük yaşam risklerine vazgeçilmez tekniği ortaya çıkarmak istemiyoruz yapılan işlemlerin doğruluğunu şüphe varsa, teknik servise bakınız.

Sertifikalı bir usta, ne tür bir başarısızlık olursa olsun, herhangi bir marka ve modelin bulaşık makinesini tamir edecektir!

43 Yorumlar

 1. özge yaldırık

  bulaşık makinem çalışıyor fakat deterjan kapağı açılmıyor soguk su ile yıkama yapıyor kurutma yapmıyor ve 3 te çalıştırıyorum ama bitmeye yakın 2 ve 1 ışıgına geciyor bitme işlemi olsa bile şürekli ışıklar yanıp sönüyor

  • Teknisyen İlker

   Cihazda ısıtma arızası mevcut. Arızanın ne olduğunu ısıtma parçaları ve anakartın kontrol edilip bakılması gerekir.

  • Merhaba, 4 aydır bulaşık makinem tuzunu almıyor. Bulaşıklar, özellikle bardaklar hep çizik ve buğulu çıkıyor. Ne yapabilirim

   • Makine tuzu almaz yıkamada , suyu rafine eder, şebeke suyunda sertlik vardır, çizilmeler ondandır.aşırı deterjan kullanmayın çizme puslanma yaratabilir.

    • Tablet kullanıyorum. Tuzu haznesine 4 ay önce koymuştum halen tuz içinde duruyor. Bu neden olabilir

   • Meral Berk

    Kolay gelsin . Makine ısıtma problemi var. Uzun yıkamada 2.27 dk da 35 dk yıkamada 27 dk da kalıyor. Çözüm ne yapabilirim?

 2. Makine çalışıyor ama açınca ekranda H: yazıyor 0’dan başlayıp 25e kadar gidiyor ve başa dönüyor program ayarlanmıyor hiçbir şey yapılmıyor

 3. Merhaba,
  Samsubg bulaşık makinemin programı ilerlemiyor ve bir süre sonra HE hatası verip duruyor. Masraflı bir arıza mıdır , yenisini almak daha mı doğru olur?

  • Teknisyen İlker

   Elektronik kart arızası. Anakart modeline göre fiyatları değişir ama yeni makine almanız daha pahalıya mal olacaktır.

   • Gül oruç

    İyi akşamlar Samsung bulaşık makinesi eksi iki ve 6e uyarısı veriyor, tuşlar çalışmıyor, arıza sebebi nedir acaba.

 4. Silverlin model F3 arızası veriyor nedir acaba

  • Ekranda F3 hata kodu var, bulaşık makinenizin alt kısmında bir sızıntı olmalıdır. Taban tepsisi dolduğunda, sistem su seviye anahtarını etkinleştirir ve kodu gösterir.Bulaşık makinesini dışarı çekin ve su tamamen boşalana kadar geriye doğru yatırın. Bir tepsi veya kova kullanın. Ayrıca, bir havlu hazırlamak tavsiye edilir.

   Su anahtarı başlangıç ​​konumuna geri döner ve hata kaybolur. Umarım, bu bir kerelik bir şeydir. Lütfen, dikkatli olun: eğer tekrar olursa, bir sızıntı var ise , servis yardımına ihtiyacınız var.

   • Ekrem aydın

    Bulaşık makinasında bazen H4 yazıyor,sonra tekrar başlayıp duruyor başlayıp duruyor bazen bu şekilde yıkıyor,bazende duruyor şaştım vallahi.teşekürler

    • H4 ARIZA DEĞİLDİR. Tuz tüketimini ayarlama Bulaşık makinesi, kullanılan suyun sertliğine bağlı olarak tüketilen tuz miktarını ayarlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, tuz tüketimi seviyesini yazım – optimize etme – özelleştirme şeklinde yapılır, böylece tuz tüketimi aşağıdaki gibi ayarlanabilir :1. Cihazı açın;2. Cihaz açıldıktan sonraki 60 saniye içinde su yumuşatıcısı ayarlama modelini başlatmak için,3 saniyeden daha uzun bir süre Start (Başlat) düğmesine basın;3. Yerel çevrenize göre uygun ayarı seçmek için, Start (Başlat) düğmesine basın, ayarlar şu sırada değişir: H1  H2  H3  H4  H5  H6; Fabrika ayarı: H4dür. 4. Ayarlama modelini sonlandırmak için, 5 saniye bekleyin.

     • SAMSUNG

      MERHABA. AYNI ARIZA BENDE DE VAR. ARIZA DEMEMİN SEBEBİ EKRANDA H4 YAZIYOR, PARLATICI VE TUZ SİMGESİ YANIP SÖNÜYOR.MAKİNADA PARLATICI DA VAAR, TUZ DA VAR. RESET YAPMAYA ÇALIŞIYORUM ANCAK RESET KABUL ETMİYOR. MAKİNA ÇALIŞMAYA BAŞLAMIYOR. ECO MODDA SABİT KALIYOR. SÜRE 2:55OLARAK GÖRÜNÜYOR AMA ARADAKİ : YANIP SÖNMÜYOR. DOLAYISIYLA MAKİNAM YIKAMA YAPMIYOR. H4 HİÇ KAYBOLMUYOR EKRANDAN FİŞİ ÇIKARIPĞ BEKLEYİP TEKRAR TAKINCA DA DÜZELMEDİ. MOTOR,POMPA REZİSTANS SAĞLAM.ÖN EKRAN TUŞLARI SAĞLAM. AMA ARIZAYI TESPİT EDEMEDİK. KART MI ARIZALI ACABA?

 5. Merhaba Samsung fn310w makinem suyu alıyor deterjanı alıp yıkamaya geçmiyor 2:27 de takılı kalıyor acil yardım lütfen

 6. İyi günler utfen yardımcı olun bulaşık makinemde reset yeri çalışmıyor ne yapmam gerekiyor Samsun

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Gamze Hanım, resetleme işlemini doğru şekilde yaptığınızdan emin olunuz. Resetleme işlemini yapmamaya devam ediyorsa elektronik kart problemi olabilir.

 7. Mustafa

  Merhaba samsung dw600 h700 bulaşık makinam program ayarını yapıyorum başlat düğmesine bastığım da 5 sn sonra 145 dk sürekli yanıp sönüyor çalışmıyor kapatma düğmesi haricinde hepsi işlem görmüyor

  • Program elektronik kartınızda sorun oluşmuş olabilir, revize edilebilir, değişmesi gerekebilir.

   • Tuğçe

    Samsung bulaşık Makinesi 4e hatası veriyor ve ekranda musluk simgesi veriyor su almıyor

    • Şebeke suyunu kontrol ediniz. su giriş filtresi kontrol ediniz. sorun devam ederse servisinden destek alınız.

   • Samsung bulaşık makinemin kapağı açılmıyor çalışmıyor da bir an da bulaşıklarımı yerleştirdikten sonra kapattım geri açılmadı ve çalışmıyor da

  • Merhaba samsung bulaşık makinemin alt sepetinde su birikiyor yıkamıyor tabletide almiyor sorun nedir acaba

   • su alma tahliye etmede sorun var muhtemelen

    • Merhaba Samsung dw60h9950 bulaşık makinası LC hatası veriyor. Resetlemeye çalıştık ama beceremedik, tavsiyeniz var mı acaba?

 8. iyi akşamlar kullanmakta olduğum bulaşık makinası samsung DW60H5010 hiç bir sorun yokken birden LE hatası verdi yani Kapaklı Tencere gösterge ışığı sürekli yanmaya ve bir diğer programa geçmeye izin vermemeye başladı nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler

 9. Kolay gelsin makina çalışıyor yarısına geldiğinde f5 arızası veriyor kurutma yapamıyor nedeni ne olabilir acaba

 10. Samsung bulaşık makinası ne açılıyor ne kapanıyor döndü ne yapmam gerekli

 11. Bulaşık makinem çalışmıyor kilit tuşu çıkıyooo reset tuşuna basınca da kilit tuşu yanıp sönmeye başlıyor

  • şebekeden ayırıp 10 dk tekrar deneyiniz, kapagın tam kapandıgından emin olun.

  • Mrb bulaşık Makinesi çalışıyordu. Bittikten sonra fişi taktik LE ve tE gibi kodlar oldu fişi taktitan sonra 15 saniye kadar uyarı siren Sesi çıkıyor format düzeltir mi acaba bide sürekli S harfi ve *Yıldız seklindeki simge ışıkları yanmış vaziyette duruyor öyle

 12. Herhangi programda makine başlatıldığında belli bir süre sonra başa dönüyor , normal süresinin çok üstünde bir süre alıyor tamamlanmasi.

 13. Bulasik makinemin detarjan kapagi kapanmiyor

 14. merhaba. Samsung bulaşık makinam yıkama yaptıktan sonra suyu boşaltmadı. Bir şekilde suyunu boşalttım filtreyi ve iç tarafı zeytin çekirdeği falan kaçtı mı diye temizledim.tekrar çalıştırdığımda suyu boşaltmadı .Yardımcı olabilir misiniz

  • Pompa İçersinden bir cisim çalışmasına izin vermiyordur. sökmeniz güç olacaktır. servisinden destek alınız.

 15. Sevriye

  Bulaşık makinesi reset düğmesi çalışmıyor ne yapmam lazım

 16. SAMSUNG

  MERHABA. SAMSUNG DW320T BULAŞIK MAKİNAMIN EKRANINDA H4 YAZIYOR, PARLATICI VE TUZ SİMGESİ YANIP SÖNÜYOR.MAKİNADA PARLATICI DA VAR, TUZ DA VAR. RESET YAPMAYA ÇALIŞIYORUM ANCAK RESET KABUL ETMİYOR. MAKİNA ÇALIŞMAYA BAŞLAMIYOR. ECO MODDA SABİT KALIYOR. SÜRE 2:55 OLARAK GÖRÜNÜYOR AMA ARADAKİ : YANIP SÖNMÜYOR. DOLAYISIYLA MAKİNAM YIKAMA YAPMIYOR. H4 HİÇ KAYBOLMUYOR EKRANDAN FİŞİ ÇIKARIP 1 GÜN BEKLEYİP TEKRAR TAKINCA DA DÜZELMEDİ. MOTOR,POMPA REZİSTANS SAĞLAM.MOTOR KONDANSATÖRÜ SAĞLAM. ÖN EKRAN TUŞLARI SAĞLAM. AMA ARIZAYI TESPİT EDEMEDİK. KART MI ARIZALI ACABA? H4 ÜN TUZ TÜKETİM AYARI İLE İLGİLİ OLDUĞUNU BİLİYORUM AMA EKRANDAN RESETLENMİYOR. RESET TUŞU HERHANGİ BİR TEPKİ VERMİYOR.MODLAR ARASINDA DA ECO AUTO VS. GEÇİŞ YAPMIYOR. H1 H2 H3 H4 OLARAK TA DEĞİŞMİYOR. ÖN EKRAN TUŞLARINI TEST ETTİK ARIZA GÖRÜNMÜYOR. AMA MAKİNAYI FİŞE TAKINCA SADECE AÇMA KAPAMA TUŞU ÇALIŞIYOR.1 2 KEZ HASBELKADER ECO MODDA ÇALIŞTIRABİLDİM AMA ONDADA YARIDA KESİLDİ.SUYU ALIYOR, MOTOR ÇALIŞIYOR PERVANELER DÖNÜYOR, SU ISINIYOR AMA ÇALIŞIRKEN BİRDEN DURUYOR VE SU DA İÇİNDE BOŞALMADAN KALIYOR. POMPAYI SÖKÜP 220 VOLTA BAĞLAYINCA POMPA ÇALIŞIYOR, PERVANE DE DÖNÜYOR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi