Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Derin Dondurucu Çalışmıyor
Derin Dondurucu Çalışmıyor

Derin Dondurucu Çalışmıyor

Derin Dondurucu Çalışmıyor Çözüm Ve Arızaları  Termostat düğmesi uygun ayardamı? Değilse, sıfırlayın. Ardından, kompresör motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kompresör, hareketli hareketli parçalara sahip olmayan futbol büyüklüğünde bir kasadır.

Derin Dondurucu Çalışmama Sebepleri

Arka taraftaki dondurucunun dibinde. Eğer mırıldanıyor ise ya da sürekli bir ses çıkarırsanız ve buzdolabınız hala soğutma yapmıyorsa, bir ya da daha fazla sayıda farklı bileşenle daha ciddi bir sorun olabilir, daha fazla yardım için kalifiye bir cihaz tamir teknisyenine başvurmanızı tavsiye ederim. Kompresör çalışmıyorsa ve buzdolabına güce sahipseniz, bunlardan bir veya daha fazlası ile ilgili bir sorun olabilir:

Kompresör

Termostat

Aşırı yük, röle veya kondansatör

Defrost zamanlayıcısı

Kondenser fan motoru

Derin dondurucu neden soğutma Yapmaz ?

  • Derin dondurucuların dönem dönem arıza yapmaları farklı nedenlerden kaynaklıdır. Bu kaynağı belirlemek ise doğru müdahale için şarttır.
  • Buzdolabınızın derin dondurucu bölümü soğutmuyorsa bu arıza buzdolabındaki buz çözme ile ilgili bir arıza olduğunun işaretidir.
  • Derin dondurucuların sistematik işleyen bir sistemleri vardır. Dondurucu kısmındaki bu sorun dondurucu sisteminin tıkalı olduğunun göstergesi olabilir.
  • Derin dondurucu kısmındaki bu arıza kaynağı kompresörden kaynaklı olabilmektedir. Eğer kompresör bozulmuşsa buzdolabınızın derin dondurucu kısmı beklenen performansla çaılşmaz ya da bazen hiç soğutmayabilir.
  • Derin dondurucuların soğutmamasının bir diğer nedeni de gaz sızdırıyor olabilmesidir. Böyle bir arıza sık karşılaşılan bir durum olmamakla birlikte derin dondurucuları devre dışı bırakmaya yeten bir arızadır.
  • Derin dondurucunuz elektrik yükünden olumsuz etkilenmiş olabilir. Bu durum evlerde sık karşılaşılan bir durumdur. Bu durumun devamında ise devre elemanlarından biri kendi görevini yerine getiremez. İşte bunun sonucunda derin dondurucudaki arıza ortaya çıkmış olur.
  • Derin dondurucudaki soğutma sorunu kondanser fanından kaynaklı bir arızadan ötürü meydana gelmiş olabilir. Eğer dondurucunun bahsettiğimiz bu fanı herhangi bir durumdan ötürü çalışmıyorsa o zaman dondurucu performans düşüklüğü yaşar ve soğutamaz.
  • Kimi derin dondurucularda hızlı dondurma bölümü bulunmkatadır. Eğer derin dondurucunun soğutma sorunu varsa hızlı dondurma bölümünün de mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Çünkü kimi arızalar bu bölümden kaynaklı olabilmektedir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E27 veya F27 Bosch Çamaşır makinesi hata kodu E27 - F27 BOSCH ÇAMAŞIR MAKINESI IÇIN E27 HATA KODU E27 Hata Kodu aldığınızda yapmanız gerekenler, Makine takılı ol...
Nem alma cihazı almadan önce bilmeniz gerekenler Nem alma cihazı satın almadan önce bilmeniz gerekenler Benim için ideal nem alma hangisi ? Doğru nem alma cihazını seçmek için aşağıdaki parametre...
Sakarya Teknik Servisleri Sakarya Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri Tamir Cihazları ile iletişime geçmekten çekinmeyin , garip veya güvensiz önlemler almayın , sigortaya ka...
Vaillant Klima Hata Kodları Vaillant Klima Hata Kodları Arıza Düzeltme İklimlendirme sistemleri olarak sizlere kendi alanında geçmişten gelen deneyim ve birikim ile sürekli kendi...
Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri... Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri bazı durumlarda son derece kolay olabilmektedir. Bu durumda usta çağırmadan sizler de çözebilirsiniz. En ...

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Tabanında Buz Oluşması

Buzdolabı Tabanında Buz Oluşması

Buzdolabı Tabanında Buz Oluşması tabanında buz bulmak yaygın bir hatadır. Geçenlerde bu sorunla kendi dondurucumu tamir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi