Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ?
Halı Yıkama Makinesi Su Püskürtmüyor

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ?

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ? Halılar evlere rahat ve konforlu bir ortam sağlar. Ne yazık ki, düzenli bir vakumun kolayca çıkamayacağı her türlü lekeyi ve döküntüyü çekerler. Kaliteli bir halı temizleyici lekeleri çıkarabilir ve temiz, daha taze halılar bırakabilir.

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürtmüyor  ise Halının temizlenmesi bazen zor bir iştir. Halıda Kalan birikintiler halı makinesine zarar verebilir ve arızalanmasına neden olabilir. Bu nedenle sık sık makinenizin temizlenmesini ve bakımını yapmanızı öneriyoruz.

 Burada ele alınmayan başka sorularınız veya sorunlarınız varsa, lütfen aşağıda bulunan soru sor kısmına soru sorabilirsiniz..

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürtmez ise

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ise makinenizin pompası çalınmasından emin olun, su pompası çalışmada ise bağlantı aparatları muntazam bağlanmış mı  kontrol ediniz, halı yıkama makinelerinde uzun süre kullanılmayan cihazlarda pas sıkışma ve benzeri pompa arızaları yaratabilir, marka ve modeline göre yetkili servisine başvurunuz.

Halı Yıkama Makinesi Emiş Yapmıyor

fiş/kablo veya güç anahtarı arızalanırsa, lütfen servis ortaklarımızdan birine başvurun. Elektrik prizinin sigortasını kontrol edin.  karbon fırçalar veya emme türbini arızalanırsa, lütfen servis ortaklarımızdan birine başvurun veya doğrudan bizimle iletişime geçin.Halı Yıkama Makinesi Su Püskürtmemesi

Halı Yıkama Makinesi emme Arıza

Emme başlığı, emme borusu, tutacak veya emme hortumunda oluşan tıkanıklıkları temizleyin. Eğer sızdırmazlık sağlamıyorlarsa vakum sisteminin contalarını değiştirin.  Pis su haznesini boşaltın.  Şeffaf kapağın doğru takıldığını kontrol edin.

Halı Yıkama Makinesi sürekli olarak kapanırsa

Islak temizleme sırasında eğer toplama kabı içindeki su seviyesi çok yüksek olursa, makine kendi kendini kapatır. Makineyi kapatın ve toplama kabını boşaltın.

Halı Yıkama Makinesi emme türbini çalışmazsa ne yapmam gerekir

Halı Yıkama Makinesi gücünde bir düşüş

Kağıt filtre torbası, düz oluklu filtre, başlık, emme borusu veya emme hortumunda tıkanıklık (“dolu” göstergesi kırmızı yanar). Düz oluklu filtre takılmamış veya yanlış takılmış.

Halı Yıkama Makinesi Temizlik sırasında toz gelirse

Emme hortumunun ve düz oluklu filtrenin doğru takıldığınHalı Yıkama Makinesi su çekmezse ne yapmak gerekirdan emin olun ve eğer gerekirse düz oluklu filtreyi değiştirin.

Halı Yıkama Makinesi su çekmezse

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ise Temiz su deposunu su ile doldurun. Temizleyin ve eğer gerekirse, taşkın şalterini değiştirin.  Su hortumunu/başlığını temizleyin. Temiz su deposunun içinde bulunan vakum filtresini temizleyin. su pompası arızalanırsa, lütfen servis ortaklarımızdan birine başvurun .

Halı ve Koltuk Yıkama Makineleri ile sıvı çektireceksen mutlak suretle filtresini çıkartmalıyız aksi halde filtre ıslanacak ve gözeneklerinden hava geçirmez hale gelecek bu sayede ise Islak Kuru Vakum makinesi motorları çalışırken boğulacak ve yanacaktır.

Halı ve Koltuk Yıkama Makineleri ile toz vakum zaman ise mutlak suretle makinenin içerisinde filtresi takılı olması gerekir. aksi taktirde Halı ve Koltuk Yıkama Makineleri ile emzirdiğiniz tüm tozlar motorların içine girecek ve vakum motorlarını yakacaktır

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ? Halı ve Koltuk Yıkama Makinelerindeki filtreyi her gün iş bitiminde kesinlikte temizleyiniz. filtre temizliğinde kesinlikle su kullanmayınız ya başka bir süpürge yardımıyla filtre tozunu emdirin ya kompresör yardımıyla filtreye hava tutarak temizleyin yada yumuşak bir cisimle filtreye vurarak silkeleme yöntemiyle temizleyin.

 • İlk olarak, kirli su deposunun boş olduğundan ve uygun şekilde oturduğundan emin olun.
 • Kolu almak için aşağı bastırın ve depoyu çıkarın.
 • Lastik çıkıntıyı yukarı çekerek ve kirli suları dökerek depoyu boşaltın, depoda çatlak olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
 • Sökülürken, musluğun üzerindeki lastik tapanın yerine bastırıldığından emin olun ve yerine oturması için tankın üst kısmının tüm kenarlarını sıkıca bastırın.
 • Kırmızı motor kanalında evcil hayvan tüyü veya döküntü olmadığından emin olun.
 • Ardından, alt kapağın tamamen vidalandığından emin olun.
 • Depoyu yere yatırın ve önce alt kısmı yerleştirin.
 • Daha sonra, tankın üst kısmını makineye yakın bir yere yerleştirin ve klikleri doğru yere oturtmak için geriye doğru itin.
 • Düşük emmeye neden olabilecek diğer bir alan, ön meme ve makine kapalı ve fişe takılıyken taze rulo kapağıdır.
 • Tıkanmaları temizlemek ve gidermek için meme temizleme aracınızı kullanın.
 • Püskürtme suyunu su altında durulayabilir ve temizleme aletini saç veya döküntüleri boşaltmak için cihaza yerleştirebilirsiniz.
 • Sonra, iki serbest bırakma düğmesine basarak ve yukarı kaldırarak kaplayacağımız fırçayı çıkarın.
 • Her iki basma düğmesinden bir tık sesi duyana kadar fırça tutma kapağını doğru şekilde plakanın içine yerleştirmek için temizleme aracıyla fırça rulolarındaki tüyleri giderebilirsiniz.
 • Nozülü kenarları yere yakın olacak şekilde hizalayın ve yerine oturması için tekrar döndürün.
 • Ayrıca güvenli olduğundan emin olmak için bir tık sesi duyuncaya kadar aksesuar hortum kapağını aşağı bastırın.

Artık devrim hayvanınızla temizliğe geri dönmeye hazırsınız.

Halı Yıkama Makinesi Su Gelmiyor ? 

Halı Yıkama Makinesi Su Püskürmüyor ? Sorunu çözmek için bu kolay adımları izleyin.

Aşama 1

Sabun çözeltisinin püskürtme olmadığını işaretlerseniz, halı temizleyicinizi mümkün olduğunca erken kapatın.

Adım 2

Depoyu çıkarın ve bir kenara koyun. Su haznesi kusurlu bir şekilde monte edilmişse, sabun çözeltisi püskürtmeyecektir.

Aşama 3

Su deposunun dolu olduğundan emin olun. halı temizleyicinizi kullanmadan önce, depoyu doldurulmuş çizgiden temiz suyla doldurun.

4. adım

Halı temizleyiciyi geriye doğru yatırın ve altına bakın. Elinizle halıdaki lifleri, saçı veya diğer kalıntıları filtreden çıkarın.

Adım 5

Güç düğmesine basın ve tekrar açın ve birkaç dakika boyunca gözlemlemesini sağlayın.

6. adım

Bir kez halı temizleyicisinin tetiğini bırakın. Pompalanır ve halı temizleyicinizle temizlemeye başlayabilirsiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !