Anasayfa / Kombi Arızaları / Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları
Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları

Kombi Su Damlatıyor Çözüm Ve Arızaları  kazanın gövdenin tabanından su sızmasına neden olabilecek birkaç iç parça bulunmaktadır. Kombiler açısından gaz mühendisleri olarak karşılaştığımız en yaygın hatalardan biri düşük basınçtır. Artık bir ev sahibi olarak, kombi basıncını sürekli arttırmak zorunda kaldığınızda çok sinir bozucu olabilir.

Kombi Altından Su Damlatıyor

Normalde sızdırmaz bir sistemde, radyatörlerden veya belki de yılda bir kez veya daha sonra radyatör tahliye ettikten sonra basınç eklemeniz gerekir. Eğer normal bir olay haline geliyorsa, bir problemin var demektir.

Basınç Tahliye Vanası

Basınç tahliye valfi, kazan çalışma aralığı üzerinde çalışıyorsa, suyu serbest bırakmak üzere tasarlanmıştır. Çoğu kazanlar, en az 1,3 bar basınçta çalışırlar, ancak 1-2 bar arasındaki herhangi bir şey onları sorunsuz çalışır. Kazanı doldurma döngüsünü kullanarak fazla doldurduysanız, PRV’nin kazanın dahili bileşenlerinin herhangi birini kendi kendine yok etmek için bu fazla suyu serbest bırakması olasıdır!

Isıtma Pompası Sızıntıları

Pompa arızalarının ısıtılmasına adanmış bütün bir makale oluşturduk. Burada gördüğünüz gibi, pompaların sızıntı yapması yaygındır Bir ısıtma pompasının sızıntı yapmasının en yaygın nedeni, yanmış contalardan kaynaklanmaktadır. Bu genellikle pompanın eski yaşına kadar düşer ve contalar kötüleşir.Ancak, son zamanlarda mühürlere fazladan baskı yapıldıysa, bu durum onlara üflemenin katkıda bulunmuş olabilir.

Otomatik Havalandırma

İşletim basıncının çok yüksek olması durumunda, otomatik hava tahliyesi kazanda bir arıza emniyetlidir. Kombi çok yüksek bir basınçta çalışırken, basınç otomatik hava boşluğuna aktarılır. Çoğu havalandırma deliği gibi, basınçlı bir valf üzerinde çalışırlar. Valf, kazanın üstesinden gelmek için çok yüksek bir basınç fark ettiğinde, basınç verir. Sorun şu ki, bu vanalar yapışabilir ve sadece dışarı hava girmesine izin vermezler, fakat su da. Kazanı, gövdeden damlarken ve kazanın altındaki boruların altından su sızdıran kireçten görebilirsiniz.

Kombi Bağlantıları

Bu olası değil, ama imkansız değil. Sisteminiz yeniyse, akış ve geri dönüş için kazan bağlantılarının doğru yapılma ihtimali vardır. Doku ile bağlantıları doldurun böylece tamamen kuru. Bir kez, herhangi bir sızıntı olup olmadığını görmek için birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin. Genellikle, basit bir ¼ onları sıkmak için çevirmek hile yapacaktır.

Eşanjör Korozyonu

Ne yazık ki, kazanların alttan su sızdırması gereken birkaç arızadan biridir, bu da bir değiştirme gerektiği anlamına gelebilir. Bir kazandaki ısı değiştirici inanılmaz derecede pahalıdır. Zamanla, korozyona uğrayabilir ve parçalanırsa, kazanın tabanından su sızmasına neden olabilir.

Aşınmış Borular ve Lehimli Eklemler

Kazanın etrafındaki boruları ve lehimlenen bağlantıları kontrol edin. Zamanla, bağlantı parçaları ve bakır boru paslanacaktır. Aşırı korozyon, kazanın altında kaçaklara neden olabilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ?

Kombi Akış Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Kombiniz açılmıyorsa, bunun nedeni akış şalterinin bir sorun algılaması …

soru sor

2 Yorumlar

  1. hangi ayarda kullanmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !