Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Bacasız mı Yoksa Bacalı Çamaşır Kurutma Makinesi mi ?
Bacasız mı yoksa bacalı çamaşır kurutma makinesi mi

Bacasız mı Yoksa Bacalı Çamaşır Kurutma Makinesi mi ?

Bacasız mı Yoksa Bacalı Çamaşır Kurutma Makinesi mi ? Yakın zamanda çamaşır makineleri satın aldıysanız veya potansiyel seçenekler hakkında araştırma yapıyorsanız, muhtemelen çeşitli yeni teknolojilerin dahil edilmesiyle karşılaşmışsınızdır.

 Çamaşır Kurutma Makinesi BacasızBacalı mı ?

Bu cihazlarda birçok teknolojik sıçrama meydana gelirken, çoğu yıkayıcı ve kurutucu görevlerini yerine getirmek için geleneksel yöntemleri kullanır. Mevcut eğilimlerden bağımsız olarak, birçok insan daha modern, enerji tasarruflu alternatifler tercih ediyor.

Böyle bir örnek, geleneksel havalandırma sistemleri olmayan kurutucuların ortaya çıkmasıdır. Havalandırmasız kurutucular , sağladıkları çeşitli faydalar için giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu yazıda farklı tipte havasız kurutucuları ve bunlar ile havalandırmalı modeller arasındaki kontrastı tanımlayacağız .

Kondenser bacasız mı ? bacalı mı çamaşır kurutma makinesi

Bacasız mı yoksa bacalı çamaşır kurutma makinesi mi ? Çamaşır kurutma makineleri her zaman ev aletlerinin en basitlerinden biri olmuştur, fakat kondenser kurutucuların icat edilmesinden bu yana daha karmaşık ve tartışmasız daha az güvenilir hale gelmiştir.

Hangi çamaşır kurutma makinesi daha iyi ?

Bir satın alırken yapmanız gereken ilk karar, havalandırmalı veya kondenser kurutma makinesi satın almaktır. Beklediğiniz gibi, her ikisi için de artıları ve eksileri vardır. Bu sayfa, güvenilirlik ve onarım etkileri dahil olmak üzere farklılıkları anlamanıza yardımcı olur. Kondenser tamburlu kurutucular daha popüler hale geliyorlar, ancak havalandırmalı kurutucular hala bazı avantajlara sahipler ve kondenser kurutucularla birlikte bir havalandırma hortumuna ihtiyaç duyulmaması, bazı avantajlara yol açıyor.

Kondenser çamaşır kurutma makinesi ve havalandırmalı çamaşır kurutma makinesi arasındaki fark nedir?

Ana tasarım farkı, hava tahliyeli kurutucuların sıcak nemli havayı büyük dairesel bir açıklıktan dışarı üflemesidir, bu da uygun bir havalandırma kiti kullanarak bir dış duvardan havalandırmak için bir havalandırma borusu kullanmadığınız sürece çok fazla yoğuşmaya neden olabilir veya (daha az) İdeal olarak açık bir pencereden.

Kondenser kurutucular sıcak nemli havayı bir yoğuşma odasına yönlendirir, böylece suya dönüşür ve elle boşaltacağınız plastik bir tankta toplanır. Bazı kondansatörlü kurutucularda suyun çekilmesi mümkündür, böylece su bir drenaja gider – ama bu çoğu insan için çok fazla sorun yaratır.

Kondenser veya havalandırmalı kurutucu – hangisi daha iyi?

Her ikiniz için artıları ve eksileri vardır, böylece kendinize karar vermeniz gerekir. Bacalı kurutucular daha ucuzdur, ayrıca daha basit, daha güvenilir ve çoğunlukla daha ekonomiktir *. Tüketici grubu hangisi? “ortalama olarak, havalandırmalı tamburlu kurutucular, tam bir pamuk yükünü kurutmak için kondenserli kurutuculardan beşte bir daha az enerji kullanırlar.” * NOT: “ısı pompasıyla birlikte süper enerji verimli çamaşır kurutma makineniz varsa, bu kesinlikle doğru değildir. ”(Aşağıdaki bölüme bakınız).

Öyleyse neden bir kondenser çamaşır kurutma makinesi ile uğraşmak? Kuyu yoğunlaştırıcı çamaşır kurutucuları, kolaylık sağlayan bir üründür (yıkayıcı-kurutucular gibi), ancak kurutucuyu dışarıdan havaya uçurmak zor hatta imkansız olsa bile, bazı insanlar için gerçek bir soruna bir çözüm sunarlar. Daha fazla özellik ile daha sofistike bir kurutucu da isteyebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, hala havalandırmalı kurutucular yapıyor olmalarına şaşırdım, ancak bunların nispeten ucuz olmaları, hala bol miktarda satabilecekleri ve iyi iş yaptıkları ve on yıllardır yaptıkları işi yapabilecekleri anlamına geliyor.

En yeni kurutuculardaki güncel bilgiler ve test sonuçları için Hangisini? Yazım sırasında kim 111 çamaşır kurutma makinesi inceledi.

Kaynakları ve bağımsızlığı nedeniyle hangisi? genellikle en son yorumları içerir ve binlerce üyenin görüş ve deneyimlerini de toplar. Bol miktarda ücretsiz bilgi vardır, ancak tam bir fayda sağlamak için bir abone ( 1 aylık deneme fırsatından yararlanın) gerekir. (Ben hem bir abone ve hangisinin bağlı?)

Isı pompaları ile süper enerji verimli çamaşır kurutma makineleri

Kondenser kurutucuları artık uzun zamandan beri olmuştur ve üreticiler çabalarının çoğunu, şimdi evrimleşmeyi durduran havalandırmalı tipten ziyade onları geliştirmeye zorluyor gibi görünmektedir. Bazı kondansatörler artık (örneğin, bir buzdolabı kompresörüne benzeyen) büyük ısı pompalarına sahiptirler, aksi halde ısı kaybını geri dönüştürürler ve çalışacak kadar ucuzdurlar. Artık havalandırmalı kurutucuların her zaman daha ucuz olduğu söylenemez, çünkü bu kondansatörlerden birkaçı şimdi çalıştırmak için son derece ucuzdur (şimdiye kadar duyduğum en düşük değer sadece yılda 37 £ ‘lık maliyetler kaydetti – Panasonic NH-P80G1 ) .

Bununla birlikte, ısı pompaları ile “yüksek verimli kondenser kurutucuları” nın olumsuz yanı, kurutma sürelerini ve büyük ölçüde artan satın alma maliyetlerini artırdı. Bu nedenle, ekstra satın alma maliyetlerini azaltılmış işletme maliyetlerine geri getirmek için ne kadar zaman alacağını düşünmeniz gerekir. Hangisinin bir örneğini biliyorum. 7 yıla kadar olabileceğini söyle. Herhangi bir kurutucunun daha fazla mı yoksa daha az enerji verimli mi olduğuna karar vermeden önce enerji etiketlerine bakın.

Bir kondenser çamaşır kurutma makinesi ve havalandırmalı çamaşır kurutma makinesi arasındaki bakım ve onarım farklılıkları nelerdir?

Havalandırmalı ve kondenser gibi birçok çamaşır kurutma makinesini tamir ettikten sonra, bunların tamir tarafıyla ilgili aşağıdaki düşüncelerim var.

Bacalı kurutucular

  • Daha kolay çalışmak, daha az parça içermek ve parçalara daha kolay ulaşmak
  • Esnek hava tahliye hortumu, başa çıkmak için zor olabilir, bazen bir pencereye ulaşmaya yetecek kadar uzun değildirler ya da kurutucunun arkasında doğrudan dışarıya hava vermek için çok uzunlardır. Kurutucunun arka tarafında havalandırılırsa, havalandırma hortumunun kesilmesi gerekir, aksi takdirde havlanma ve su tutmaz. Bunu yaptıktan sonra, kurutucu (sitinge bağlı olarak) dışarı çıkmak ve daha sonra yeniden takmak için garip davranabilir.
  • Havalandırma hortumu genellikle hassastır ve kolayca zarar görebilir, bu şekilde kolayca yırtılabilir veya yırtılabilir.
  • Düz değilse, havalandırma hortumu havayı ve hatta işlev kaybına ve aşırı ısınmaya neden olan suyu yakalayabilir.
  • Genellikle temiz tutmak için sadece bir filtre vardır – ancak filtre düzenli olarak temizlenmezse veya hasar görürse, kurutucu içinde birikebilir ve yangın riski oluşabilir.

Kondenser kurutucular

  • Daha fazla parçaya sahipler, bunlardan bazıları oldukça zor ve tam bir şerit gerektiriyor. Örneğin bir kemerin değiştirilmesi, bir diy tamir gibi çok zor veya imkansız olabilir.
  • Daha az iyi yapılmış modeller hala bir odaya biraz nemli hava kaçmasına izin verebilir ve biraz yoğuşma veya küf oluşmasına neden olabilir. Bakalım hangisi? Çamaşır kurutma makinesi en iyi satın almak ve satın almayın
  • Genel olarak, tamburlu kurutucular nispeten güvenilir olsalar da, daha çok havalandırılan kurutucudan daha fazla hata yapmak için daha karmaşıktırlar.
  • Bazı filtreleri olabilir, bazıları çok açık değil. Bu nedenle, tüm filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi ve kondenser haznesinin ve su haznesinin temizlenmesi ile daha sonra bakılmamışsa, hızlıca verimsiz hale gelebilir ve daha fazla maliyet ya da parçalanabilir.

Isı Pompası Kurutucuları

Bir ısı pompası kurutucusu, benzerleri gibi çevresinden hava çeker, ancak kurutma işlemini tamamlamak için farklı bir yöntem kullanır. Hava çekildikten sonra, soğuk tarafın buharı bir drenaj borusuna veya tanka yoğunlaştırdığı ve sıcak taraf, kalan havayı daha fazla kullanım için yeniden ısıtan bir ısı pompası yoluyla gönderilir. Bu işlem, fark edilebilir birkaç farklılığa sahip olan kondenser kurutuculara benzer.

İlk olarak, ısı pompası kurutucuları odada sıcak hava veya nem oluşturmaz, bu da onları küçük daireler veya evler için ideal hale getirir. Ek olarak, bu modeller bir kondansatör veya havalandırmalı kurutucunun gerektirdiği yük başına enerjinin yarısından daha azını kullanır. Bu kurutucular genellikle üç seçenekten en pahalısı olmakla birlikte, zaman içindeki enerji tasarrufu, herhangi bir ön maliyet farkını telafi etmeye yardımcı olabilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !