Bosch bulaşık makinesi hata kodu e3

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodu E3

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodu E3 cihaz belirtilen bir süre içerisinde su elde edemediğinde bulaşık makinesinin çalışmasını durdurur. Bu durumda, modern Bosch modelleri suyu otomatik olarak tahliye eder ve ardından ekranda E3 hatası görünür. Bosch bulaşık makinesi modeli 7-10 yıl önce piyasaya sürülürse durum farklı olabilir: mutfak cihazı hata kodunu gösterir ve ardından su kazanımının sona ermesini bekler. Bu durumda ne yapılabilir?

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Kodu E3

Bosch Bulaşık Makinesi Arıza Kodu E3 Çalışmayan bir bulaşık makinesi gerçek bir kabus olabilir. Her zaman bulaşıkları yıkayabilirsin ama bu zaman alacak. Ne yazık ki, Bosch gibi en güvenilir markalar bile bir seferde problemlerle karşılaşacak. Neyse ki, her zaman sıfırlayabilirsiniz ve bunu Bosch bulaşık makinenizi nasıl sıfırlayacağınızla ilgili ayrıntılı bir kılavuz ile ele alacağız . Çoğu hata kodu ve problemi için, Bosch bulaşık makinesini sıfırlamak genellikle işe yaramaz.

Bu düzeltmeyi nasıl yaparsınız ?

Bosch bulaşık makinesi hata kodu e3 Sahip olduğunuz bulaşık makinesine bağlı olacaktır. Bosch bulaşık makinelerinin çoğu, Bosch bulaşık makinesi gibi belirli modeller haricinde aynı yöntemi kullanarak sıfırlanabilir. Yani bu bilmeniz gereken bir şey.

Bosch bulaşık makinelerinin, cihazda bir arıza veya hatayı algıladığında, bulduklarında ve gördüklerinde hata kodu görüntüleyen yerleşik tanılama sistemlerine sahip olduklarını da unutmamak gerekir.

Bosch bulaşık makinesi hata kodu E03 veya F03 arızası, cihaz belirtilen sürede su kazanamazsa bulaşık makinesinin çalışmasını durdurur. Bu durumda, modern Bosch modelleri suyu otomatik olarak tahliye eder ve daha sonra ekranda E03 veya F03 hatası görünür.

Bosch bulaşık makinesinin modeli 7-10 yıl önce piyasaya sürüldüyse, durum farklı olabilir: mutfak cihazı hata kodunu gösterir ve ardından suyun kazanılmasını bekler. Bu durumda ne yapılabilir?

Bosch Bulaşık Makinesi E03 veya F03 hatası

 1. Su için su tedarik sistemini kontrol edin.
 2. Tıkanma için filtreleri kontrol edin. Bulaşık makinesinin girişindeki doldurma hortumunun önüne monte edilir.
 3. Bir koşul için doldurma valfini kontrol edin.
 4. Çalıştırmak için su seviye sensörünü kontrol edin.
 5. Son olarak, pompayı çalışmak için kontrol edin, çünkü nadir durumlarda bu hata pompa arızasından kaynaklanır.

E08 (veya F08) hata kodu

Bu hata başka bir – E03 veya F03’e benzer. Sebebi aynı – bulaşık makinesi palet üzerinde doğru miktarda su alamıyor. Bu, sirkülasyon pompasının açılmayacağını ve ısıtma elemanının yanı sıra düzgün çalışamayacağına yol açar. arıza nedenini bulmak için yukarıda açıklanan tüm önerileri uygulayın. Ayrıca E03 / F03 hatasını ortadan kaldırmaya da yardımcı olacaktır.

3 Yorumlar

 1. Esengül

  Makinaya su deydiginde dış temasyan su deydiginde makina kendini kilitledi resetlenmiyor program değiştirmiyor bu durum müşteri hatasimidir eğer oyleise bile makina tamirci gelmeden çalışma pozisyonuna gecermi eğer geçerse kaç günde gecermi cvp yazarsanız sevinirim

 2. Evi su bastığı zaman makina aşırı suya maruz kalmış, kendini otomatik olarak kitlemişti ve F15 hata kodu vermişti. Servis gelip kartı söküp kuruttu be taktı, bu sefer de E03 hata kodu veriyor. Servisten gelenler kartın yandığını söylüyor ve değişim gerekli dedi. Fiyat olarak da 3400 tllik bir masraftan bahsettiler. Bana biraz şüpheli geldi çünkü E03 hata kodu filtre ve su giderleri gibi hata kodu olarak geçiyor sistemde. Bu durumda ne yapılmalı, sistemdeki bilgi mi doğru servis çalışanının dediği mi?
  Cevaplarsanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi