Ev / Nasıl Yapılır ? / Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ?
Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Elektronik Kontrol Kartı Değiştirme

Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ? Çeşitli bulaşık makinesi tanılama yazılarımızı gördüyseniz ve yapmanız gereken tek şey, PCB’yi değiştirmek olan tek şeyin işlemle ilgili size yardımcı olabilmemizdir.

PCB’ler kontrol panoları veya modülleri olarak bilinir ve eğer bulaşık makinenizde değiştirmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki makaleye bakın.

Nereden başlayacağınız konusunda bir fikrin olup olmadığı hiç farketmez, bu video aracılığıyla, cihazınızı bozmadan PCB’yi başarılı bir şekilde nasıl değiştireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

dosya

Bu onarım kılavuzu , bulaşık makinesi elektronik kontrol panosunu değiştirmek için adım adım talimatlar verir. Elektronik kontrol panosu, bulaşık makinesinin tüm işlevlerini (doldurma, yıkama, kurutma ve boşaltma) çalıştırır; bu da kontrol panelini bir sorunun kaynağı olarak belirlemeyi zorlaştırabilir. Diyagnostik testler için teknik sayfaya bakın (genellikle kapının altındaki servis panelinin arkasındadır) ya da servis teknisyeninin kontrol panelini test etmesini sağlayın. Elektronik kontrol panosu arızalıysa, üretici tarafından onaylanmış bir yedek parça ile değiştirin.

Bu temel talimatlar, elektronik kontrol panosunu bir çok Kenmore, Whirlpool, KitchenAid, Maytag, JennAir, Amana, GE, Frigidaire, Electrolux, LG ve Samsung bulaşık makinelerinde değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Gerekli aletler

  • Torx tornavida
  • Yuvası tornavida
  • Somun sürücü seti
  • İş eldiveni

Başlamadan önce

Ellerinizi korumak için koruyucu eldiven kullanın.

Talimatlar

Uyarı: Aletlerin tamir edilmesi tehlikeli olabilir. Kılavuzdaki uygun aletleri ve güvenlik ekipmanı notlarını kullandığınızdan emin olun ve tüm talimatları izleyin. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabildiğinden emin olana kadar ilerlemeyin. Bazı onarımlar sadece yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Bulaşık Makinesi Elektronik Kontrol Kartının Nasıl Değiştirilir?

Elektrik gücünü kapatın

Bulaşık makinesini fişten çekin veya bulaşık makinesinin devre kesicisini kapatın.

Gücün kesildiğini doğrulamak için, bir kontrol düğmesine veya güç düğmesine bastığınızda kontrol panelinin yanmadığından emin olun.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini çıkarın

Bulaşık makinesi kapısı açıkken, iç kapı panelinden Torx vidalarını sökün. Son 2 vidayı çıkarırken dış kapı panelini bir elinizle destekleyin, böylece dış kapı paneli düşmez.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı panelinden biraz ayırın ve kullanıcı arabirimi kontrol kablo demetini kontrol panelinden ayırırken dış panelin zemine yaslanmasına izin verin.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini çekip çıkarın.

Elektronik kontrol kartını çıkarın

Kilitleme tırnağını kaldırın, kontrol kartını hafifçe sola kaydırın ve ardından iç kapı panelinden serbest bırakın.

Kapak kilitleme tırnaklarını serbest bırakın ve elektronik kontrol kartı kapağını çıkarın.

Kablo demeti konnektörü braketi ve konnektör kutusu kapağını serbest bırakın.

Elektronik kontrol panosu tellerini ayırın.

Yeni elektronik kontrol kartını takın

Yeni elektronik kontrol kartından kapağı çıkarın.

Elektronik kontrol panosu tellerini yeni kontrol panosuna bağlayın.

Kablo demeti konnektörü braketi ve konnektör kutusu kapağını takın.

Elektronik kontrol kartı kapağını tekrar takın.

Yeni elektronik kontrol kartını montaj yuvalarına doğru itin ve kilitleme tırnağına geçmek için sağa doğru kaydırın.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini tekrar takın

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapıya yeterince yakın olacak şekilde yerleştirin, böylece kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayın ve dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı paneline takın.

Montaj vidalarını tekrar takın.

 İpucu: Kontrol panelini sabitlemek için daha uzun vidaları kullanın.

Elektrik gücünü geri açın

Elektrik enerjisini geri yüklemek için evdeki şalteri sıfırlayın veya bulaşık makinesine takın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri... Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Siemens Çamaşır Makinesi Arızaları Çözümleri Siemens Çamaşır Makineniz ile ilgili bir probleminiz varsa, arızayı t...
Klima Resetleme (Yeniden Başlatma) Klima Ünitesi Nasıl Sıfırlanır ? Klima Resetleme (Yeniden Başlatma) Klima sistemleri, sıcak havalarda ev ortamınızı rahat ve serin tutmak için çalışı...
Evde Olmadığım Zamanlarda Klima AÇIK mı, Yoksa KAP... Evde Olmadığım Zamanlarda Klima AÇIK mı, Yoksa KAPALI mı Kalmalı  Teorik olarak, AC çalışma setini rahat bir sıcaklıkta bırakarak, klima ünitesinin bu...
Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları Arçelik Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) Arçelik Klima Yaz Ayarları COOL -HEAT Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ıs...
Elazığ Teknik Servisleri Elazığ Bakım Onarım Montaj Teknik Servisleri 2008 yılında sahipleri tarafından başlatılan onarım atölye çalışmaları, piyasadaki en iyi markaların yeni...

İlginizi Çekebilir

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Lpg Dönüşüm Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG’ye Dönüştürmek Buradaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi