Ev / Nasıl Yapılır ? / Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ?
Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Elektronik Kontrol Kartı Değiştirme

Bulaşık Makinesi Elektronik Kart Nasıl Değiştirilir ? Çeşitli bulaşık makinesi tanılama yazılarımızı gördüyseniz ve yapmanız gereken tek şey, PCB’yi değiştirmek olan tek şeyin işlemle ilgili size yardımcı olabilmemizdir.

PCB’ler kontrol panoları veya modülleri olarak bilinir ve eğer bulaşık makinenizde değiştirmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki makaleye bakın.

Nereden başlayacağınız konusunda bir fikrin olup olmadığı hiç farketmez, bu video aracılığıyla, cihazınızı bozmadan PCB’yi başarılı bir şekilde nasıl değiştireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

dosya

Bu onarım kılavuzu , bulaşık makinesi elektronik kontrol panosunu değiştirmek için adım adım talimatlar verir. Elektronik kontrol panosu, bulaşık makinesinin tüm işlevlerini (doldurma, yıkama, kurutma ve boşaltma) çalıştırır; bu da kontrol panelini bir sorunun kaynağı olarak belirlemeyi zorlaştırabilir. Diyagnostik testler için teknik sayfaya bakın (genellikle kapının altındaki servis panelinin arkasındadır) ya da servis teknisyeninin kontrol panelini test etmesini sağlayın. Elektronik kontrol panosu arızalıysa, üretici tarafından onaylanmış bir yedek parça ile değiştirin.

Bu temel talimatlar, elektronik kontrol panosunu bir çok Kenmore, Whirlpool, KitchenAid, Maytag, JennAir, Amana, GE, Frigidaire, Electrolux, LG ve Samsung bulaşık makinelerinde değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Gerekli aletler

  • Torx tornavida
  • Yuvası tornavida
  • Somun sürücü seti
  • İş eldiveni

Başlamadan önce

Ellerinizi korumak için koruyucu eldiven kullanın.

Talimatlar

Uyarı: Aletlerin tamir edilmesi tehlikeli olabilir. Kılavuzdaki uygun aletleri ve güvenlik ekipmanı notlarını kullandığınızdan emin olun ve tüm talimatları izleyin. Tüm adımları anladığınızdan ve onarımı tamamlayabildiğinden emin olana kadar ilerlemeyin. Bazı onarımlar sadece yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Bulaşık Makinesi Elektronik Kontrol Kartının Nasıl Değiştirilir?

Elektrik gücünü kapatın

Bulaşık makinesini fişten çekin veya bulaşık makinesinin devre kesicisini kapatın.

Gücün kesildiğini doğrulamak için, bir kontrol düğmesine veya güç düğmesine bastığınızda kontrol panelinin yanmadığından emin olun.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini çıkarın

Bulaşık makinesi kapısı açıkken, iç kapı panelinden Torx vidalarını sökün. Son 2 vidayı çıkarırken dış kapı panelini bir elinizle destekleyin, böylece dış kapı paneli düşmez.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı panelinden biraz ayırın ve kullanıcı arabirimi kontrol kablo demetini kontrol panelinden ayırırken dış panelin zemine yaslanmasına izin verin.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini çekip çıkarın.

Elektronik kontrol kartını çıkarın

Kilitleme tırnağını kaldırın, kontrol kartını hafifçe sola kaydırın ve ardından iç kapı panelinden serbest bırakın.

Kapak kilitleme tırnaklarını serbest bırakın ve elektronik kontrol kartı kapağını çıkarın.

Kablo demeti konnektörü braketi ve konnektör kutusu kapağını serbest bırakın.

Elektronik kontrol panosu tellerini ayırın.

Yeni elektronik kontrol kartını takın

Yeni elektronik kontrol kartından kapağı çıkarın.

Elektronik kontrol panosu tellerini yeni kontrol panosuna bağlayın.

Kablo demeti konnektörü braketi ve konnektör kutusu kapağını takın.

Elektronik kontrol kartı kapağını tekrar takın.

Yeni elektronik kontrol kartını montaj yuvalarına doğru itin ve kilitleme tırnağına geçmek için sağa doğru kaydırın.

Dış kapı panelini ve kontrol panelini tekrar takın

Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapıya yeterince yakın olacak şekilde yerleştirin, böylece kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayabilirsiniz.

Kullanıcı arayüzü kontrol kablo demetini tekrar bağlayın ve dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı paneline takın.

Montaj vidalarını tekrar takın.

 İpucu: Kontrol panelini sabitlemek için daha uzun vidaları kullanın.

Elektrik gücünü geri açın

Elektrik enerjisini geri yüklemek için evdeki şalteri sıfırlayın veya bulaşık makinesine takın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Hotpoint Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri... Hotpoint Bulaşık Makinesi Arızaları Hotpoint Bulaşık Makinesi Arızaları Çözümleri Hotpoint bulaşık makinesinde sorun giderme Hotpoint DF55 User bul...
VRV Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis VRV Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Sıcaklık yükseldiğinde ve klima sistemi arızalarınız olduğunda, günü kurtarmak için buradayız. Size hiz...
Bulaşık makinesini kullanmanın temel kuralları Bulaşık makinesini kullanmanın temel kuralları Standart bulaşık makinesinde mutfak eşyaları için 2 sepet bulunur. Dip büyük parçalar için kullanılır: ...
Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor Çözüm Ve Arızaları Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı düzgün bir şekilde kurutmaması için birçok farklı sebep vardı...
Çamaşır Makinesi Kapı Kilidi Nasıl Değiştirilir ?... Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Değiştirme Çamaşır Makinesi Kapı Emniyet Kilidi Nasıl Değiştirilir  Bu yıkayıcı onarım kılavuzu , ön...

İlginizi Çekebilir

Mikrodalga bulaşık sabunu

Mikrodalga bulaşık sabunu ile nasıl temizlenir ?

Mikrodalga bulaşık sabunu ile temizleme Mikrodalga bulaşık sabunu ile nasıl temizlenir Mikrodalganın yıkanmasındaki ana zorluk, …

Bir yorum

  1. cafer

    güzel izah etmişsiniz.teşekkürler.keşke ingilterede ,ispanyadaki tamir şirketleri gibi hd videoya çekip koysaydınız daha iyi olabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi