Ev / Nasıl Yapılır ? / Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventil Nasıl Değiştirilir ?
Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventil Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventil Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Nasıl Değiştirilir ? çamaşır makinelerinde bulunan su giriş valfini değiştirmeye nasıl gideceğinizi göstermek istiyorum. Fakat valfinizde bir sorun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventili Nasıl Değiştirilir ?

Sorunla ilişkili en yaygın ticari işaretlere bir göz atalım ve bu, yıkayıcınıza yeni bir valf takarak çözülecektir:

Su giriş vanasından su sızıyor
Yıkayıcınız soğuk ya da sıcak su ile dolmuyor
Su kapanmayacaktır, bu yüzden cihazınızı doldurmanın yanı sıra su sürekli olarak kazana damlar.

Bu oldukça basit onarım ve yıkama onarım bu tip yapmak gerekecektir araçları olduğunu şunlardır : Bir çift eklem pense veya yıldız tornavida.

Çamaşır Makinesi Su Giriş Ventil Değiştirme

Şimdi bu tür problemleri çözmeye başlayalım, lütfen başlamadan önce çamaşır makinesinin güç kaynağını sökün ve aynı zamanda ünitenin arkasındaki doldurma hortumlarını sökmeniz gerekecektir. Şimdi, istiflenmiş bir yıkayıcı ve kurutucuya sahip olursanız, yıkayıcı üzerinde çalışabilmek için kurutma ünitesini çıkarmanız gerekecektir.

Tamam, şimdi , kablo demetini su vanasından çıkarmamızın zamanı geldi ve şimdilik şimdilik kenara takılabilirsin. Ardından , tornavidanın bir tutamağını alın, böylece arkadaki vidaları gevşetmeye başlayabilir, içeriden kelepçeye erişebilmek için giriş valfini çekin ve giriş valfini çekin. Kelepçeye basmak için kayma burnu pense kullanmak istersiniz, bir kez bastırılır ve hortumun üst tarafına doğru kaydırın. Hortuma iyi bakın ya da belki de bir fotoğrafını çekmek isteyebilirsiniz, bunun sebebi, yeni giriş vanasına doğru şekilde takmak için yönlendirmeye aşina olmanız gerekecek.

Eski valfi çıkarınız ve bir kenara koyunuz, şimdi yeni valfı alınız ve hortumun içine yerleştiriniz, sonuna kadar gittiğinden emin olunuz ve doğru şekilde hizaladığınızdan emin olunuz. başlangıçta, bir kez yapıldıktan sonra kelepçeyi tekrar yerine takabilirsiniz. Ardından, girişleri arka panel açıklıklarından takabilirsiniz ve bu da vidaları tornavida ile tekrar takabilirsiniz.

Şimdiye kadar, yeni su giriş vanasıyla gelen montaj braketinin önceden yapılmış bir dişe sahip olmadığına dikkat etmelisiniz, bu yüzden başlangıçta biraz daha zor olacağı için onları almak için biraz kas kullanmak zorunda kalacaksınız. Bu kendinden diş açan vidalar içlerindeki dişleri kesecek, böylece daha kolay dönecek, iyice sıkılıncaya kadar vidalanmalı ve tüm vidaları sıkıca sıkarak oturtulacaktır.

Artık kablo demetini, valfın üzerinde bulunan makinenin terminallerine yeniden takma zamanı geldi, hatırlamak istediğiniz bir sonraki şey, doldurma hortumlarını yeniden bağlamaktır ve son olarak, üniteyi güç için tekrar duvara takmanız gerekecektir. .

İlginizi Çekebilir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi