Ev / Nasıl Yapılır ? / Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir ?
Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir

Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir ?

Buzdolabı Kapı Kolu Nasıl Değiştirilir ? Buzdolabı kapı kolları bazen değiştirilmelidir. Buzdolabının yeni bir eve girmesine yardımcı olmak için bazen bir kapı kolunun değiştirilmesi gerekir. Diğer zamanlarda, normal günlük aktivite sırasında sapa zarar verir. Nedeni ne olursa olsun, çoğu ev sahibi basit ev aletleri ve yedek bir kapı kolu kullanarak bir buzdolabı kapı kolunun yerini alabilir.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 1

Genellikle buzdolabı kapısının iç tarafında veya buzdolabının arkasında bulunan buzdolabının model numarasını belirleyin. Bir cihaz parçaları mağazalarından, bir cihaz satıcısından veya çevrimiçi bir yedek buzdolabı kapı kolu satın almak için bu numarayı kullanın.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 2

Buzdolabı kapı kolu için bağlantı noktalarını bulun. Buzdolabı kapı kolları kapıya vidalarla tutturulmuştur. Bazı buzdolabı kapı kolları kapının üst kenarından kapının alt kenarına kadar uzanır. Bu kapı kollarını bağlayan vidalar kolayca erişilebilir. Bazı buzdolabı kapı kolları doğrudan kapının önüne takılır. Bu tutacakları tutan vidalar, vidaları erişilebilir yapmak için çıkarmanız gereken bir koruyucu plaka ile kaplıdır.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 3

Koruyucu plakayı düz uçlu bir tornavidayla çıkarın. Sökme sırasında dikkatli olun, böylece tornavida kaymaz ve buzdolabının önüne zarar verebilir.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 4

Buzdolabının kapı kolunun üst ve alt kısmındaki vidaları uygun tornavidayla çıkarın. Bu vidaları sakla. Buzdolabı kapı tutamağını sökün.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 5

Yedek buzdolabı kapı tutamağını yerinde tutun. Yeni tutamağı, uygun bir tornavida kullanarak yedek buzdolabı kapı koluyla birlikte verilen vidalarla takın. Yeni vidalar dahil edilmediyse eski vidaları kullanın.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 6

Koruyucu plakayı yerine kaydırın.

Buzdolabı Kapı Kolu Değiştirme Adım 7

Buzdolabını yeni buzdolabı kapı koluyla açın. Yeni sap sağlam olmalı ve hareket etmemelidir. Tutamak hareket ederse, vidaları tekrar sıkın.

İlginizi Çekebilir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir

Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ?

Sirke ile bir mikrodalga fırın temizleme Sirke ile bir mikrodalga fırın nasıl temizlenir ? Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi