Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ?

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır

Mikrodalga Fırın Hangi Tür Kaplar Kullanılır ? Mikrodalga fırınlarda cam, kağıt, seramik veya plastik kaplar kullanılır, çünkü mikrodalgalar bu malzemelerden geçer . Bu kaplar mikrodalgalarla ısıtılamasa da, içerideki yemeklerin sıcaklığından ısıtabilirler.

Mikrodalga Fırında Hangi Kaplar Nasıl Kullanılır?

Mikrodalga fırının içine, fırına zarar vermeyecek kapların yerleştirilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde, fırın, tamiri imkansız şekilde zarar görür ve fonksiyonunu kaybeder. Fırın içine metal ve alüminyum kap, yaldızlı tabak, alüminyum folyo ve sivri metal nesneler koymamaya dikkat edin.

Mikrodalga fırının içindeki lambayı nasıl değiştirebilirim?

Lamba kırılmış ise, kırılan lamba parçaları toplanıp alınmalıdır. Yetkili servis personeli ile irtibat kurmanız önerilir.
Fırın, pişirme işlemi sırasında kıvılcım çıkarıyor. Fırının içine metal kap vb. gibi malzemeler konduğu ya da fırının iç yapısı zarar gördüğü için fırından kıvılcım çıkıyor olabilir. Fırının iç kısmındaki makara aşınmış ise, yetkili servis personeli ile irtibat kurmanız önerilir.

Mikrodalga fırınların tehlikeli olduğu doğru mu?

Mikrodalga fırınlar kesinlikle hiçbir tehlike arz etmez. Üstelik, mikrodalga fırında yumurta ve kestane hariç her türlü yiyeceğinizi pişirebilirsiniz. Sıvı maddeleri, contalı kapta ısıtmayın. Aksi takdirde patlayabilir. Ya da: Fırın çalışır durumda iken fırın kapağını açmayın: aksi takdirde cihazın çalışmasına engel olabilirsiniz. Fırın kapısını açmadan önce, ilgili kontrol sistemi aracılığıyla pişirme programını durdurun.

Mikrodalga fırına porselen tabak konur mu?

Çok sık kullanıldıkları için sıklıkla bozulabilen mikro dalga fırınların bakımı özen gerektirmektedir. Bozulmaların önüne geçebilmek ve sağlıklı kullanım için mikrodalga fırınların bakımı ihmal edilmemelidir.

Fırında kötü kokuyu engellemek için fırının ortasına yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tava koyulması tavsiye edilir. Mikrodalga fırının ömrünü uzatmak ve içindeki buharı almak için, en az haftada bir kez, bardağa koyulacak suyun, fırın içinde birkaç dakika döndürülmesi tavsiye edilir.

Mikrodalga fırına metal konursa ne olur?

Mikrodalga fırınlar, genellikler 20-25 litre hacme sahiplerdir. 30 litrelik mikrodalga fırın seçimlerinizde, ızgaralarının genişliğine ve sayısına dikkat edin. Mikrodalga fırınların modellerine göre, tükettiği elektrik miktarını göz önünde bulundurun. İhtiyacınız olmadığı takdirde büyük mikrodalga alırsanız, aynı yiyeceği ısıtmak için kullandığınızda daha fazla elektrik harcayacaktır. Normal kullanım için 800 W, daha hızlı ısıtma için 1100 W ve ızgara için 1500 W mikrodalga fırınları tercih edebilirsiniz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22