Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?
Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor, ne yapmalıyım

Çamaşır Makinesi Suyu Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu ısıtmazsa

Hepimiz biliyoruz ki, sadece kimya ve mekanik etkiler, yüksek kaliteli yıkama için değil, aynı zamanda sıcaklık açısından da önemlidir. Soğuk sularda ciddi lekeleri yıkamak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle, çamaşır makinesi suyu ısıtmayı durdurursa – etkili yıkamayı unutabilirsiniz.

Çamaşır Makinem Suyu Isıtmıyor

Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor, ne yapmalıyım ? Anneannelerimizin ve annelerimizin soba üzerindeki çarşaflarını nasıl kaynattığını hatırlıyor musunuz? Teknik ilerlemenin zaferi – günümüz havzaları ve tencere “toz” çorbasıyla ve geçmişte uzak geçmişte olmuştur, çünkü modern pervaneler 95 dereceye kadar suyu ısıtmaya muktedirdir. Ama sadece makine düzgün çalışıyorsa.

Çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor, ne yapmalıyım ? Ne yazık ki, bir çamaşır makinesinin su ısıtmaması durumları sıklıkla bulunur. En yaygın neden, musluk suyunun kalitesinin düşük olmasıdır. böyle bir felaket olduysa, üzülmek için acele etme. Ne olabileceğini anlamak için birlikte deneyelim.

Çamaşır makinesi neden Isıtmaz

 • Su gerçekten sıcak mı? Genellikle, durulama ve kurutmadan sonra çamaşırları alırız – ve normalde soğuk olmalı! Bu nedenle çamaşırın sıcaklığı gösterge niteliğinde değildir. Yıkama sırasında anı yakalamak “gereklidir”. Suyun ısınmaması durumunda, en son modeldeki makineler en başından 10-15 dakika sonra programı durdurur ve ekranda bir hata gösterir. Her şey açık. Daha eski modeller, tüm yıkama döngüsünden “soğuk” durumda geçebilir. su ısıtmaz çamaşır makinesi, yalnızca cam kapak dokunmadan yavaşça olabilir anlama: Genellikle, Isıtma de programın başlangıcından itibaren 15-20 dakika içinde hissedilir.
 • Mod ve sıcaklığın doğru olup olmadığını kontrol edin . Hassas, ince kumaşlar veya yünlü şeyler gibi birçok mod, düşük sıcaklıkta yaklaşık 30 derece yıkanır. Belki onu seçtin? Ek olarak, birçok makine sıcaklığı ayrı ayrı ayarlamanıza izin verir. Belki de kontrol cihazı düşük bir değerde mi? Bu durumda, sadece istenilen modu ve sıcaklığı seçin.
 • Makinenin düzgün bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin ? Bazen yanlış kablolama eğer sürekli kazanıyor stiralka ve drenaj ve bu tür aşırı “dolaşım” bir sonucu olarak – bu sadece ısıtmalı edilemez. Bizim makalede bu konuda daha fazla oku “Ne çamaşır makinesi sürekli kazanıyor yapmanız ve boşalmasını?” .

Eğer yüzeyde her şey yolundaysa, program doğru olarak seçilmiştir, ancak ısıtma gerçekleşmez, bu yüzden bir arızadır. Bu aşamada, “kendi kendine diyagnostik” yapmayı bırakmanızı ve makineye tam olarak ne olduğunu anlatabilecek bir tamir teknisyeni ile güvenmenizi tavsiye ederiz.

Çamaşır makinesi neden ısıtmıyor ana sebepler

Ülkemizdeki çamaşır makineleri aşırı koşullarda yaşamaktadır: gerilim yükselmeleri ve düşük su kalitesi çamaşır makinelerinin verimliliğini etkileyen temel faktörlerdir. Aşağıda, makinedeki suyun ısınmayacağı ana “hastalıklar” vardır.

Arıza
Sorun
Onarım maliyeti

Hatalı ısıtma elemanı

Muhtemelen, daktiloda boru şeklindeki elektrikli ısıtıcı arızalandı . Buna yol açmak, sert su ve kalitesiz tozdan kaynaklanan skalanın tortulaşmasının yanı sıra, elektrik şebekelerindeki voltaj dalgalanmaları olabilir. Isıtıcının değiştirilmesi gereklidir.

Çağrı merkezimizi Arayınız

Sıcaklık sensörünün arızalanması (termostat)

“Arıza” ya da çamaşır makinesinin “beyni” nin, sıcaklığın ayarlanan değere ulaşmadığını ve ısıtmanın gerçekleşmediğini belirleyememesinden dolayı sıcaklık sensörünü kırmıştır . Çok sıklıkla sensörler, ölçek nedeniyle başarısız olur. Termostatı değiştirmek gereklidir.

Çağrı merkezimizi Arayınız
Arızalı elektronik modül (elektronik kontrollü çamaşır makinelerinde) veya bir programlayıcıda elektromekanik kontrollü modellerde Bunun bir sonucu olarak, voltaj regülatöründe değişiklikleri, kontrol modülünde başarısız su belli bir sıcaklığa kadar ısıtılması gereken bir komut tenu gönderir. Kontrol panosunun “yanıp sönmesi” veya değiştirilmesi gerekiyor. Çağrı merkezimizi Arayınız

 

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır makinesi neden ses gelirÇamaşır Makinesi Sıkarken Çok Ses Yapıyor çamaşır makinesi sıkmada …

2 Yorumlar

 1. Ali dığrak

  5 kiloluk profilo çamaşırmakinam suyu ısınmıyor resizandnınıdegoştirdim ısınmıyor sansüründen veya termostadından olabilir mi ana kart dan da olabilir mi aydınlatırladısanız iyi 0lur teşekürler

  • Adept

   Cihaz elektronik ise Anakart üzerindeki röle arızalı, mekanik ise termostat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi